IMG 20230312 110318 004 Pomoc Drogowa Kraków

Holowanie pojazdów

MAN TGL HOLOWNIK

Holowanie pojazdu przez pomoc drogową polega na przemieszczeniu uszkodzonego lub niesprawnego pojazdu z miejsca zdarzenia do warsztatu lub innego wskazanego miejsca za pomocą specjalistycznego pojazdu holowniczego.

Aby skorzystać z usług pomocy drogowej w celu przetransportowania pojazdu, należy najpierw skontaktować się z firmą zajmującą się pomocą drogową. W trakcie rozmowy należy podać dokładne informacje o miejscu zdarzenia, typie uszkodzenia pojazdu oraz o miejscu, do którego ma być przetransportowany.

Warto pamiętać, że prawidłowe zabezpieczenie miejsca zdarzenia jest bardzo ważne, ponieważ pomaga zapewnić bezpieczeństwo kierowcy, pasażerom i innym uczestnikom ruchu drogowego. Oto kilka wskazówek, jak prawidłowo zabezpieczyć miejsce zdarzenia:

Zatrzymaj pojazd w bezpiecznym miejscu – jeżeli to tylko możliwe, najlepiej zjechać na pobocze. Jeśli nie ma pobocza, postaraj się zatrzymać pojazd jak najbliżej krawędzi jezdni.

Włącz światła awaryjne – włącz sygnały świetlne awaryjne, aby poinformować innych kierowców o zdarzeniu.

Załóż kamizelkę odblaskową – kamizelka odblaskowa zwiększa Twoją widoczność dla innych kierowców, zwłaszcza w nocy lub przy złych warunkach pogodowych.

Ustaw trójkąt ostrzegawczy – ustaw trójkąt ostrzegawczy w bezpiecznej odległości od Twojego pojazdu (100 metrów za pojazdem na autostradzie oraz drodze ekspresowej, 30 – 50 metrów poza obszarem zabudowanym, 1 metr w obszarze zabudowanym).

Zadzwoń po pomoc drogową – jeśli nie możesz naprawić samodzielnie usterki, skontaktuj się z pomocą drogową lub inną odpowiednią służbą (np. policją lub strażą pożarną), która pomoże Ci w zabezpieczeniu miejsca awarii i usunie pojazd z drogi.

Pamiętaj, że prawidłowe zabezpieczenie miejsca awarii pojazdu może zapobiec poważnym wypadkom i uratować życie, dlatego zawsze warto zrobić to dobrze.