IMG 20230325 WA0013 016 Pomoc Drogowa Kraków

Bezpłatne holowanie z OC sprawcy

Uczestnicząc w kolizji lub wypadku drogowym, w którym jesteśmy stroną poszkodowaną, warto znać prawa, jakie nam przysługują, tak aby w pełni z nich skorzystać. Ubezpieczenie OC sprawcy szkody działa zgodnie z zasadą pełnego odszkodowania. Co to oznacza w praktyce? Osoba poszkodowana powinna otrzymać pełną rekompensatę finansową za szkody oraz poniesione w związku z nimi wydatki, a także za utratę dochodów, które mogłaby osiągnąć, gdyby szkoda nie została wyrządzona. Zadzwoń już teraz i uzyskaj szybką pomoc na drodze +48 729 121 194

Holowanie z OC sprawcy

Jeżeli uszkodzenia pojazdu są na tyle poważne, że uniemożliwiają jego dalszą jazdę, należy taki pojazd bezzwłocznie odholować do warsztatu wskazanego przez poszkodowanego lub w miejsce jego zamieszkania. Pozostawienie uszkodzonego samochodu na drodze stanowiłoby duże niebezpieczeństwo dla pozostałych uczestników ruchu drogowego, tak więc odholowanie pojazdu z miejsca zdarzenia zalicza się do wydatków koniecznych. Zwrot kosztów holowania z OC sprawcy należy do agencji ubezpieczeniowej, w której sprawca kolizji posiada ważne ubezpieczenie OC. Osoba poszkodowana ma prawo wynająć specjalistyczną firmę, jaką jest pomoc drogowa, w celu przetransportowania uszkodzonego pojazdu do warsztatu lub miejsca zamieszkania. Nasza pomoc drogowa dysponuje wiedzą, jak prawidłowo wystawić fakturę i jak opisać w niej wykonane czynności, tak aby zminimalizować ryzyko odmowy uznania całkowitych roszczeń przez firmy ubezpieczeniowe.

Holowanie przez pomoc drogową

Zwrot kosztów holowania

Jeżeli Twój samochód uczestniczył w wypadku, w którym jesteś osobą poszkodowaną pamiętaj, że przysługuje Ci prawo do żądania zwrotu kosztów holowania pojazdu! Zadzwoń do nas, a otrzymasz profesjonalną pomoc na drodze – usługę holowania lawetą do wskazanego przez Ciebie miejsca oraz fachowe wskazówki, jak rozliczyć usługę z firmą ubezpieczeniową sprawcy zdarzenia.